części rolnicze

Dobre części zamienne to zawsze sprawne maszyny rolnicze

Sprawne maszyny w gospodarstwie rolnym to podstawa. By utrzymać je w takim stanie konieczne są regularne naprawy. Jeśli nie posiadamy fabrycznie nowego ciągnika rolniczego i maszyn używanych razem z nim, to usterki występujące co jakiś czas nie są niczym zaskakującym. Grunt, by naprawiając je zawsze stosować części dobrej jakości. Dzięki temu sprzęt dłużej podziała zanim nastąpi kolejna usterka tego samego elementu. Dobrze jest też posiadać pod ręką komplet zapasowych podzespołów, które mogą przydać się w każdym momencie.

Na jaki czas wystarczają części zamienne?

Po naprawie traktora, kombajnu bądź innego sprzętu w którym wystąpiła usterka, zazwyczaj nie zastanawiamy się kiedy ponownie zepsuje się wymieniana część. Skoro jest nowa, zakładamy że powinna wystarczyć przynajmniej na dobre kilka lat użytkowania. Tymczasem okazuje się, że to nie zawsze musi być prawdą. Najtańsze części z krajów azjatyckich mogą posiadać bardzo różną jakość wykonania. Niektóre rzeczywiście wystarczą na długie lata, inne natomiast mogą zepsuć się ponownie już po kilku miesiącach. Zdarzają się nawet przypadki, że podzespół dopiero co wyjęty z pudełka już jest niesprawny. Dlatego powinniśmy zaopatrywać się tylko u sprawdzonych producentów lub importerów, takich jak choćby sklep internetowy Granit. Części do maszyn rolniczych kupione w takich miejscach będą posiadały jakość dorównującą oryginałom. Dodatkowo, dzięki sprzedaży online, będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, w porównaniu do zakupu tych samych elementów sklepach stacjonarnych.

granit

Jakie podzespoły warto mieć w zapasie?

Czasami zdarza się sytuacja, gdy naprawa ciągnika bądź innej maszyny musi zostać dokonana niemalże natychmiast. Dlatego też dobrze jest posiadać w gospodarstwie zapas najczęściej psujących się części, które występują w eksploatowanych przez nas maszynach rolniczych. W przypadku ciągników krajowej produkcji będą to głównie prądnice, rozruszniki, elementy robocze podnośnika trójpunktowego układu zawieszenia. Zdarzają się również awarie pomp cieczy chłodzącej, wentylatora chłodnicy, bądź wycieki chłodziwa z węży bądź samej chłodnicy. Wszystkie powyższe podzespoły można zakupić w sklepie rolniczym online Granit. Części do maszyn rolniczych, które posiadamy schowane w garażu, umożliwią nam dokonanie natychmiastowej naprawy, gdyby coś uległo uszkodzeniu np. w czasie żniw. Wtedy nie można pozwolić sobie na jakikolwiek przestój w pracach, dlatego posiadanie zapasu będzie dla nas wybawieniem z opresji. Przede wszystkim jednak powinniśmy naprawiać wszystkie usterki w miarę możliwości na bieżąco, jeśli widzimy że jakikolwiek podzespół zawodzi.

Podsumowując, jeśli będziemy kupować dobrej jakości części zamienne, a także stworzymy sobie niewielki zapas najbardziej newralgicznych elementów, nic nie będzie w stanie zatrzymać nas w pracy. Czy to w czasie żniw, czy zimą gdy ciągnik nagle odmówi posłuszeństwa kilka kilometrów od domu. Dodatkowo, korzystając z oferty sklepu internetowego, możemy liczyć na atrakcyjne ceny i części bardzo wysokiej jakości.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close