części rolnicze

Jak wybrać dyszel do przyczepy rolniczej?

Dyszle do przyczep rolniczych pełnią ważne funkcje podczas użytkowania tych maszyn. Pozwalają wygodnie podłączyć przyczepę do ciągnika. Istotnym elementem każdego dyszla jest ucho. Połączenie tego rodzaju znajdziemy praktycznie w każdej przyczepie. Jest ono dokręcane do dyszla lub łączone poprzez spawanie. Jak wybrać niezawodny dyszel do przyczepy? Gdzie go znaleźć? O czym pamiętać przy zakupie? Kilka wskazówek na ten temat znajdziesz w dalszej części wpisu.

Ucho dyszla

System łączenia przyczepy z pojazdem rolniczym składa się z kilku elementów. Są to najczęściej:

  • Dyszel do przyczepy w kształcie trójkąta, który jest wykonany z otwartych lub zamkniętych profili stalowych. Jest on połączony z ramą profilu tak, aby mógł poruszać się w pionie. Dzięki temu można korzystać z opuszczania i podnoszenia dyszla. 
  • Ucho dyszla, czyli jego końcówka, jest przykręcone lub przyspawane do konstrukcji dyszla. 
  • Zaczep mocowany do ramy ciągnika z bolcem, przez który przewlekane jest wspomniane ucho. Bolec w tym wypadku posiada łańcuszek, który zapobiega zgubieniu części. 

Każde z tych elementów pełni ważne funkcje podczas użytkowania. Dyszel przyczepy musi odznaczać się solidnym wykonaniem, aby prawidłowo spełniał swoje zadania. 

Dyszel do przyczepy

Dyszel do przyczepy przyda się w każdym gospodarstwie rolnym. W tym wypadku znaczenie ma też ucho dyszla, które jest zakończone otworem służącym do zaczepiania. Wyróżnić można ucha spawalne z przednią osią skrętną, ucha do przykręcania zabezpieczone nakrętką lub ucha flanszowe. Te ostatnie są mocowane na montażowej płycie i przeznaczone do maszyn generujących nacisk pionowy na końcu dyszla. Bardzo ważne jest to, aby dyszel przyczepy wyróżniał się dobrą jakością. Poza tym znaczenie ma komfort pracy i wytrzymałość elementów. Użytkownicy doceniają także niskie zużycie. W przypadku ucha dyszla istotne są materiały, z jakich ten element został wykonany. Konstrukcja powinna zapewniać odporność na obciążenia dynamiczne i statyczne, jak też łatwość obsługi. Oczywiście każdy taki element powinien być dopasowany do danego sprzętu. 

Gdzie kupić dyszle do przyczep rolniczych?

Niezawodne dyszle do przyczep rolniczych są łatwo dostępne na rynku. Można je zamówić w internetowym sklepie rolniczym. Oferta sklepów online jest urozmaicona i bardzo szeroka, dlatego też każdy z całą pewnością znajdzie produkt spełniający wszystkie oczekiwania. Można liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny, lecz także na wysoką jakość części zamiennych. Solidny dyszel przyczepy będzie służył przez długi czas. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, zawsze możesz skorzystać z fachowej pomocy pracowników sklepu, którzy udzielą ci niezbędnych informacji.

Wytrzymały dyszel do przyczepy to element, który trzeba dobrać z precyzją i dokładnością. Na szczęście oferta internetowych sklepów rolniczych jest urozmaicona. 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close