części rolnicze

Rozruszniki. Starsze Ursusy mogą ich potrzebować

Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że starsze Ursusy wciąż sprawdzają się świetnie w średnich i mniejszych gospodarstwach rolnych. Ciągniki służą również jako wspomaganie maszyn w większych ośrodkach. Jednakże, z racji tego, że maszyny mają już wiele lat, niektóre podzespoły mogą zacząć szwankować. Dlatego warto dużo wcześniej uzyskać informacje odnośnie integralnych elementów, w które należy się wyposażyć, aby Ursus działał bezproblemowo przez długi czas. 

Zasada działania rozrusznika w ciągniku – rozrusznik C-360

Starsze Ursusy miewają spore problemy z rozrusznikiem. Podzespół stanowi integralną część każdej maszyny i pozwala na efektywne funkcjonowanie i wykonywanie prac w gospodarstwie rolnym. Szczególnie popularnym podzespołem jest rozrusznik C-360, gdyż w tym modelu producent zastosował mało wydajny element. 

Źródłem prądu w ciągniku jest akumulator, natomiast rozrusznik pełni funkcję silnika elektrycznego. Współpraca tych dwóch podzespołów umożliwia funkcjonowanie maszyny. Rozruszniki są odpowiedzialne przede wszystkim za wytworzenie odpowiedniego stopnia sprężania w silniku. Pomimo, że zasada działania wydaje się stosunkowo prosta, urządzenia mają dwa słabe punkty, które często wywołują niechciane usterki. Najczęściej w rozrusznikach psują się szczotki i tulejki. Awarie występują głównie w przypadku starszych ciągników marki Ursus. Z tej przyczyny, decydując się na zakup nowego rozrusznika, należy zwracać uwagę przede wszystkim na te dwa elementy, które stanowią o poprawnym funkcjonowaniu całego układu maszyny. 

Wysokiej jakości części zamienne

Posiadając starszego Ursusa, należy bezwzględnie wyposażyć się w część zamienną, jaką jest rozrusznik. Jest to szczególnie istotne w przypadku modelu Ursus C-360, którego właściciele często narzekają na szwankujący mechanizm w ciągniku. Warto zakupić podzespół jeszcze przed zimą, aby podczas mrozów i sporych opadów śniegu, być przygotowanym na użycie rozrusznika C-360. Wcześniejsze zaopatrzenie się w urządzenie znacznie ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić wiele czasu, który może zostać spożytkowany na pracę w gospodarstwie. 

ozrusznik C-360

Kupno rozrusznika nie zawsze musi się wiązać ze sporym wydatkiem. Pomimo tego, że nowe podzespoły są dość drogie, na polskim rynku można odnaleźć wiele zamienników, które zasadą działania oraz budową nie odbiegają w żadnym stopniu od oryginalnych części. Jest to bardzo istotne, gdyż za dużo mniejszą sumę otrzymujemy identyczną jakość i solidność. Części zamienne mają bardzo atrakcyjne ceny, szczególnie w sklepach internetowych. Brak konieczności wynajmowania lokalu oraz zatrudniania regularnych sprzedawców pozwala w dużej mierze ograniczyć koszty, co wpływa na konkurencyjne ceny online. Zaletą zdalnych zakupów jest również możliwość zamówienia części bezpośrednio do domu, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Internetowy sklep z częściami rolniczymi jest idealnym rozwiązaniem w czasie pandemii, gdyż ograniczamy kontakt z innymi osobami do minimum, a tym samym minimalizujemy możliwość zarażenia.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close