Pojazdy rolnicze

3 nowe rozsiewacze nawozów od Lemken

Firma Lemken już od wielu dekad zajmuje się produkcją nowoczesnego sprzętu rolniczego. Teraz do swojej oferty niemiecki koncern dodał nowość w postaci trzech serii rozsiewaczy do nawozu.

Rozsiewacz do nawozów to maszyna rolnicza doskonale znana wszystkim osobom regularnie odwiedzającym sklepy rolnicze. Można dzięki niej nawozić zarówno roślin okopowe, jak i zboża w sposób równomierny. Jak dotąd rozsiewacze do nawozu oferowane były przez takie znane firmy jak Ursus czy też John Deere, ale niedawno dołączył do nich także niemiecki koncern Lemken. Zobaczmy czym różnią się od siebie poszczególne serie, oferowane przez firmę zza zachodniej granicy.

Szybkie działanie

Lemken zaprojektował poszczególne serie tych części do maszyn rolniczych tak, by każda z nich była wyspecjalizowana w innej kwestii. Przykładowo, rozsiewacz Spica stworzono z myślą o wygodnym i szybkim działaniu. Według firmy Lemken ten wariant ich rozsiewaczy do nawozów najlepiej sprawdza się przy małych gospodarstwach. Niewielkie rozmiary – pojemność litrów maksymalnie sięgająca 1200 litrów oraz szerokość robocza do 24 metrów – oraz prosta obsługa sprawiają, że Spica może w szybkim tempie wykonywać prace na niewielkim terenie, a do korzystania z tego sprzętu rolniczego nie jest niezbędna duża ilość personelu.

Duże gabaryty

Przeciwieństwem Spica jest Tauri, czyli duże części do ciągników typu rozrzutnik do nawozu wprowadzone do oferty firmy Lemken. Posiada pojemność ponad dwa raz większą niż swój mniejszy, opisany powyżej „kuzyn”, która może dochodzić nawet do 3000 litrów. Większa pojemność idzie w parze z większą szerokością roboczą mierzącą 36 metrów. Pomimo dużych rozmiarów, seria Tauri to sprzęt do ciągników mogący działać z dużą precyzją: rozwiązania rodzaju mieszadła z chroniącymi nawóz trzpieniami czy też nowoczesne sterowanie Isobus to elementy, które sprawiają, że praca z Tauri jest – jak zapewniają producenci – wygodna i wydajna.

3 nowe rozsiewacze nawozów od Lemken

Precyzyjnie i z dużym zasięgiem

Chociaż Tauri znacznie przebija pod względem szerokości roboczej serię Spica to i tak blednie w porównaniu do największego rozrzutnika przygotowanego przez Lemken. Jest nim seria Polaris, mogący się pochwalić rozstawem szerokości roboczej sięgającym do niebagatelnych 50 metrów. Co jednak ciekawe, niemiecki koncern chce przyciągnąć potencjalnych nabywców do tego modelu uzupełniającego pojazdy rolnicze reklamując przede wszystkim nie jego rozmiar, a precyzję. Ta zaś ma być osiągnięta przy pomocy takich komponentów jak aplikacja wspomagana przez wbudowane urządzenie ważące, technologia TRIBORD 3D służąca do kontrolowanego rozsiewu granicznego czy też łopatki EPSILON opracowane z myślą o dokładnym procesie rozsiewania. To zatem sprzęt rolniczy, który może przyciągnąć uwagę rolników chcących zachować precyzję nawet przy pracach na dużym areale.

Maszyny rolnicze do rozsiewania nawozu firmy Lemken sprzedawane są w krajach Europy takich jak Austria, Niemcy, Szwajcaria, Irlandia czy Polska. Decyzję o wprowadzeniu ich do swojej oferty firma podjęła pod koniec ubiegłego roku, zatem można się spodziewać, że egzemplarze poszczególnych serii dostępne są już w internetowych sklepach rolniczych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close