Pojazdy rolnicze

Części zamienne do Ursusa

Pomimo że wśród rejestrowanych nowych lub używanych ciągników dominują takie marki jak New Holland, John Deere, Zetor, Deutz-Fahr, Kubota czy Case IH, to widok Ursusa na polskich polach jest nadal powszechny. Dużo ciągników Ursus jest dostępnych na rynku wtórnym. Niektóre z nich mają za sobą ponad ćwierć wieku wytężonej pracy i nie dają za wygraną.

Popularność Ursusa

Ciągniki Ursus zaskarbiły sobie sympatię rolników nie tylko ze względu na patriotyczne przywiązanie do polskiej marki. Zaletą popularnych modeli takich jak C-360, C-330 czy C-385 była ich wytrzymałość i prostota konstrukcji. Używane były do różnorodnych zadań i w różnych warunkach eksploatacyjnych. Zapewniały one niezawodność pracy pomimo różnych technicznych mankamentów i niewygody. Nie przeszkadzało im błoto, deszcz i pył unoszący się podczas prac polowych, upał ani chłód. W przypadku awarii stosunkowo łatwo można było znaleźć w sklepie części do Ursusa, a pozbawione skomplikowanej elektroniki elementy ciągnika można było wymienić we własnym zakresie. Przez wiele lat istnienia systemu socjalistycznego polski rolnik nauczył się, że musi liczyć przede wszystkim na siebie i w swoim indywidualnym gospodarstwie być również mechanikiem. Ursus zapewniał polskim rolnikom jakość w dobrej cenie i niezawodność. Wszechstronność ciągników Ursus, a zwłaszcza C-360 umożliwiała współpracę z różnymi maszynami. 

Nowości od Ursusa

Zlokalizowane w Lublinie zakłady Ursus S.A. oferują ciągniki o nowoczesnym designie i ergonomicznym wnętrzu nawiązujące do najlepszych tradycji tej marki. Przykładami są modele C-385 i C-360 B, które pod względem wielkości i mocy zostały przewidziane jako następcy kultowych modeli z lat świetności Ursusa. Nieco większy C-395 Power jest wszechstronnym kompaktowym ciągnikiem mającym zapewnić maksymalny komfort operatorowi. Wszechstronne zastosowanie w rolnictwie, sadownictwie i gospodarce komunalnej może mieć Ursus C-3105. Do wymagających dużej mocy i wytrzymałości prac polowych przewidziane są modele C-3110, C-3120 i C-3130 oraz największy C-3150 Power, którego 150 KM pod maską oraz wygodne wnętrze zapewnia doskonałe warunki do wykonywania najcięższych zadań.

lampa

Naprawy ciągników Ursus

Każda maszyna kiedyś się zepsuje. Nowoczesne ciągniki nasycone elektroniką często wymagają diagnostyki i naprawy w serwisie. W przypadku starszych modeli Ursusa naprawa nie jest tak skomplikowana dla rolnika posiadającego podstawy wiedzy i umiejętności mechanicznych. Można poszukiwać części w firmowym sklepie Ursusa lub autoryzowanych serwisach. Ta najpopularniejsza przez lata marka ciągników doczekała się rozwiniętej sieci producentów tanich zamienników części oryginalnych. Nie zawsze idzie to w parze z jakością. Dużym ryzykiem jest kupowanie zamienników od niesprawdzonych dostawców. Lepiej uniknąć przykrej niespodzianki, zwłaszcza podczas pełni sezonu prac polowych, gdy każdy dzień przestoju może dużo przynieść duże straty. Zamiast tracić czas na dojazd do najbliższego sklepu stacjonarnego po części do Ursusa bez pewności otrzymania tam odpowiednich części zamiennych, można skorzystać z internetowego sklepu rolniczego. Dostęp do oferty sklepu nie jest ograniczony czasowo, a zakupu można dokonać po zakończeniu dnia pracy. Internetowy sklep z częściami do maszyn rolniczych zapewnia dobrej jakości zamienniki do Ursusa w atrakcyjnych cenach. Na stronie internetowego sklepu rolniczego można poznać opinie użytkowników, a na czacie lub telefonicznie uzyskać poradę dotyczącą interesującej nas części. Internetowy sklep rolniczy zapewnia szeroki wybór części do różnych modeli Ursusa, od najstarszych do najnowszych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close