Pojazdy rolnicze

Masz Ursus C-360? Kup zestaw wkładów filtra paliwa!

Przygotowanie parku maszynowego do sezonu to priorytetowe zadanie każdego rolnika. Nie można sobie pozwolić na przestoje spowodowane awarią, tym bardziej że często prace polowe są uzależnione od kapryśnej pogody. Podstawowym narzędziem pracy rolnika jest ciągnik. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek, lepiej odpowiednio wcześnie przeprowadzić przegląd. 

Sprawność układu paliwowego

Kluczową rolę w pracy układu paliwowego odgrywa filtr paliwa. Nowoczesne, naładowane elektroniką maszyny, same informują o konieczności wymiany filtrów. W ciągnikach Ursus C-360 instrukcja określa, kiedy należy tę czynność wykonać. Zapchany filtr paliwa nie zawsze musi oznaczać stosowanie paliwa gorszej jakości. Problemy mogą się pojawić np. po dłuższym okresie przestoju ciągnika. Niska temperatura sprzyja skraplaniu się w baku pary wodnej, która wraz z zanieczyszczeniami zostanie wychwycona przez filtr, a zimą zamieni się w nieprzepuszczalny lód. Zestaw wkładów filtra paliwa nie jest drogi, więc nie warto oszczędzać i lepiej wymienić filtry paliwa przed wiosennymi pracami w polu. 

Objawy i skutki zapchanego filtra paliwa

Nierówna praca silnika, szarpanie, spadek mocy mogą być sygnałami świadczącymi o konieczności wymiany filtrów. Mogą pojawiać się problemy z uruchomieniem ciągnika, albo niespodziewane gaśnięcie silnika pracującego na wolnych obrotach. Wydobywający się z rury wydechowej dym i nieprzyjemny zapach w kabinie to kolejne niepokojące objawy. W skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia pompy wtryskowej i całego układu paliwowego. Wymiana wkładów filtrujących nie jest skomplikowana, każdy rolnik jest w stanie zrobić to samodzielnie. Trzeba tylko uważać, żeby nie zamienić miejscami filtra wstępnego i dokładnego, bo znacznie szybciej się zapchają. W razie wątpliwości można zapytać w sklepie, w którym są części do maszyn rolniczych, a w szczególności części do ciągników.

Jaki zestaw wkładów filtra paliwa wybrać?

W wielu sklepach sprzedających części do traktorów znajdziemy zestawy oryginalne. Możemy również zdecydować się na zamienniki. W tym przypadku trzeba uważać. Na aukcjach internetowych oferowane są niekiedy wyroby różniące się zdecydowanie składem i ilością materiału filtrującego. Takie filtry nie tylko będą miały krótszą żywotność, ale również mogą przepuszczać drobne zanieczyszczenia, powodując uszkodzenie układu paliwowego. Internetowy sklep rolniczy zapewni zamienniki części Ursusa, pochodzące od sprawdzonych producentów, a nie ustępujące w niczym częściom oryginalnym. Dodatkową korzyścią zakupów w sklepie rolniczym online jest cena niższa niż w sklepie stacjonarnym oraz dostawa zakupionego towaru pod wskazany adres.

Masz Ursus C-360? Kup zestaw wkładów filtra paliwa!

Czas odgrywa znaczącą rolę w pracy rolnika. Bardzo często, szczególnie na wiosnę, prognozy meteorologiczne pozostawiają rolnikowi wąskie okno pogodowe, podczas którego musi zdążyć z określonymi czynnościami w polu. Niesprawny ciągnik i przymusowy przestój może oznaczać spore straty finansowe. Czas wolny od prac polowych można przeznaczyć na przegląd oferty internetowego sklepu rolniczego z częściami rolniczymi i dokonanie zakupu niezbędnych artykułów. W dowolnej chwili, bez niepotrzebnych nerwów.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close