części rolniczePorady

Idealne siedzenie do traktora, czyli jakie?

Prace polowe nie należą do najlżejszych i zgodzi się z tym zapewne każdy rolnik. Wiele godzin spędzonych w traktorze może być naprawdę męczące. Dlatego ważne jest, aby zadbać o swój komfort pracy. Jednym z kluczowych elementów pod tym względem jest model oraz jakość siedzenia w traktorze. Jego zły dobór może mieć bardzo negatywne skutki dla stanu zdrowia, zwłaszcza dla kręgosłupa. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając fotel do traktora.

Jakie zalety mają siedzenia pneumatyczne do traktorów?

Na rynku dostępne są różne modele siedzeń do ciągników. To, co jednak można zauważyć, to fakt, że już od dawna dużą popularnością cieszy się przede wszystkim siedzenie pneumatyczne do traktorów. Wynika to z kilku konkretnych powodów. W pierwszej kolejności wskazać trzeba na to, że siedzenia pneumatyczne można idealnie dopasować do potrzeb użytkownika. Innymi słowy, taki fotel jest bardzo dobrze wyprofilowany. Dzięki temu dopasowuje się do pozycji ciała, co bezpośrednio wpływa na komfort jego użytkowania. 

Co równie ważne, siedzenia pneumatyczne wyposażone są w zagłówek oraz podłokietniki. Daje to możliwość dużo lepszej stabilizacji ciała. Przy wielogodzinnej pracy ma to ogromne znaczenie. W takie rozwiązanie wyposażone jest choćby pneumatyczne siedzenie Ursus. Nie można zapomnieć także o tym, że tego typu fotele dają możliwość regulacji ich wysokości.

Właściwa dopasowanie siedzenia — dlaczego jest tak ważne?

Właściwy dobór siedzenia do traktora ma ogromne znaczenie. To właśnie fotel w dużym stopniu wpływa na komfort i wygodę pracy. Jeśli się o to odpowiednio nie zadba, to liczyć niestety trzeba się z niezbyt przyjemnymi konsekwencjami. W pierwszej kolejności ucierpieć może kręgosłup. Przebywanie wiele godzin w niewygodnej pozycji siedzącej negatywnie wpłynie na jego stan. To duże obciążenie dla kręgosłupa, co zwykle kończy się bólem pleców. Warto zatem zadbać o wygodny i dopasowany fotel. Problem ten rozwiązuje wysokiej jakości siedzenie pneumatyczne do traktora. Na rynku dostępne są różne modele tego typu foteli. Dzięki temu każdy właściciel maszyny rolniczej może wybrać idealne rozwiązanie dla siebie.

Rodzaje siedzeń do traktorów

Siedzenia do traktorów podzielić można na dwie główne grupy. Do pierwszej zaliczają się siedzenia zabezpieczane mechaniczne. Do drugiej z kolei omawiane amortyzowane siedzenia pneumatyczne. Dziś jednak prym wiodą przede wszystkim te drugie. Są niezwykle wygodne i niemal nieodczuwalne dla pleców. Mechanizm siedzeń pneumatycznych cechuje się tym, że pochłania każdy, nawet najmniejszy wstrząs. Nie może zatem dziwić, że rolnicy stawiają przede wszystkim właśnie na to rozwiązanie. Tym bardziej że ceny pneumatycznych siedzeń do traktorów są obecnie urozmaicone. Można się o tym przekonać, zapoznając się z ofertą internetowego sklepu rolniczego.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close