Porady

Przygotowanie kombajnu do zbioru kukurydzy

W jaki sposób przygotować odpowiednio kombajn do zbioru kukurydzy? Takie pytania zadaje sobie wielu polskich rolników, dlatego zapytaliśmy fachowca. Oto garść wskazówek od eksperta w dziedzinie pojazdów i maszyn rolniczych. Wierzymy, że pomoże przygotować kombajn w taki sposób, by pracować szybko, wydajnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dowiedz się, jak najlepiej przygotować kombajn do zbioru kukurydzy.

Zakupy sprzętu rolniczego

Jeśli nie dysponujesz odpowiednimi elementami wyposażenia, pomyśl dwa razy zanim zakupisz w sklepie rolniczym potrzebne części. Warto się zastanowić, bo w ten sposób można kupić potrzebne części do maszyn rolniczych znacznie taniej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by posiadać odpowiedni hager, żeby móc przymocować go do swojego kombajnu. Na rynku obecnie jest szeroki wybór tego rodzaju sprzętu, dlatego też bez większego problemu znajdziesz internetowy sklep rolniczy który oferuje taki właśnie asortyment. Zwróć uwagę na to, że dzisiaj oferowane zamienniki części do maszyn rolniczych są o wiele tańszym rozwiązaniem niż oryginalne części rolnicze. Co więcej, są one dokładnie takiej samej jakości co oryginalne części do kombajnu bezpośrednio od producenta. Jedyną różnicą pomiędzy częściami do kombajnu jest różnica, którą zauważysz  przy kasie sklepu rolniczego, w którym zaopatrujesz się w potrzebne części do maszyn rolniczych i inne artykuły – czyli cena.

Jakie części do kombajnu do kukurydzy?

Kombajn przede wszystkim należy wyposażyć w heder, czyli inaczej mówiąc przystawkę. Okazuje się że cena tego rodzaju części do kombajnu, podobnie jak części Ursus, jest przystępna przy zamiennikach. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na to, że wśród sklepów rolniczych, są takie które oferują atrakcyjne zamienniki części do pojazdów rolniczych. Oczywiście można też spróbować kupić sprzęt używany. 

sklep rolniczy

Zmiany ustawień kombajnu do kukurydzy

Odpowiednie przygotowanie kombajnu do zbioru kukurydzy wymaga zmian ustawienia odpowiednich obrotów, należy je zmniejszyć. Ponadto powinno się zmienić także obroty wentylatora. Wszystko to jest dość łatwe do zrobienia, a jednak wciąż zdarzają się ludzie o tym zapominający. Podobnie jest z ustawieniami siekacza słomy. Kukurydza jest grubsza niż zboża, dlatego musisz dopasować siekacz do warunków zmieniających się przy danym zbiorze.Wyższa kukurydza będzie wymagała użycia przedłużenia ścian przystawki. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednio ostre noże, co pozwala na skrócenie czasu prac polowych, tym samym zaś zaoszczędzić paliwo. Nie wolno też zapomnieć o regulacji szczeliny, musi ona odpowiadać rozmiarom roślin na polu.

Skorzystaj z pomocy fachowca

Samodzielne przygotowanie kombajnu do kukurydzy nie jest zbyt skomplikowane, zwłaszcza jeśli posiada się hydrauliczne części do kombajnu,  których ustawienia można przeprowadzić z poziomu kabiny. W razie konieczności można też zwrócić się po pomoc do odpowiedniego mechanika, który doradzi w wątpliwych kwestiach lub zajmie się wykonaniem niezbędnych przeróbek.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close