Porady

Przygotuj pojazdy rolnicze na sezon żniwny. Kup niezbędne części

Aby praca przy żniwach była efektywna, konieczne jest, aby każda maszyna rolnicza była odpowiednio wydajna. Wysoka musi być także jej jakość pracy. Dlatego tak ważne jest, aby ciągnik czy kombajn był odpowiednio sprawdzony i przygotowany do żniw. Warto zatem wiedzieć na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę, aby żniwa przebiegły bez żadnych problemów.

Przygotowania do żniw

Proces przygotowań do żniw rozpocząć należy już wiosną. Najlepiej zacząć już w kwietniu. To optymalny czas, który pozwoli na dokładne sprawdzenie maszyn rolniczych i ewentualną wymianę części do ciągników (Zenox). To niezwykle ważne. Rozpoczęcie żniw z uszkodzoną częścią może doprowadzić do jeszcze większej awarii, a to z kolei do przestojów w pracy. Nie trudno się domyśleć, że to również wiąże się ze stratami finansowymi. Dlatego wszystkie części musi być dokładnie sprawdzone, a te uszkodzone wymienione. Ważne jest także, aby kupować części najwyższej jakości. Nie muszą być to oryginalne części rolnicze. Dobrym rozwiązaniem jest zakup zamienników. Są tak samo dobre jak oryginalne, ale często dużo tańsze. Istotne jednak, aby kupowane były w dobrym i renomowanym sklepie. Warto wybrać internetowy sklep rolniczy. Przede wszystkim ze względu na atrakcyjne ceny, szeroką ofertę i szybkie terminy realizacji.

Ustawienia ciągnika

Aby maszyny rolnicze pracowały prawidłowo, ważne jest ich odpowiednie ustawienie. To także trzeba zrobić jeszcze przed żniwami. Prawidłowe ustawienie wszystkich podzespołów w ciągniku ma bezpośredni wpływ na wydajność pracy maszyny. Podzespoły muszą być ustawione tak, aby ciągnik osiągał najwyższą wydajność. Innym słowy, produktywność ciągnika powinna być jak największa. W pierwszej kolejności sprawdzić należy stan opon. Czy są one prawidłowo dokręcone oraz czy stan ciśnienia jest właściwy. Bardzo ważne jest również to czy sworzeń łącznika centralnego działa prawidłowo. Nie można zapomnieć także o sprawdzeniu stanu płynów i olejów. Sprawdzony musi być zbiornik płynu hamulcowego. Jego stan ma bowiem wpływ także na bezpieczeństwo podczas pracy.

Wymiana uszkodzonych części

Jak wspomniano, wszystkie uszkodzone części do maszyn rolniczych muszą być przed żniwami wymienione. Warto tu wymienić kilka podstawowych części, które najczęściej wymagają wymiany. Przykładem może być młocarnia, która podczas żniw pracuje bardzo intensywnie. Podobnie jest w przypadku bębna młócącego. Działanie tych części ma ogromny wpływ na produktywność ciągnika. Warto rzucić dodatkowo oko na zestaw zawleczek zatrzaskowych.

Przygotuj pojazdy rolnicze na sezon żniwny. Kup niezbędne części

Bezpieczeństwo

Praca podczas żniw musi być nie tylko produktywna, ale i bezpieczna. Uszkodzone bądź działające nieprawidłowo części mogą mieć także negatywny wpływ na bezpieczeństwo osób pracujących na polu. Dotyczy to także sprawdzania części. Kiedy będzie się analizował stan wszystkich części pamiętać trzeba, aby maszyna była wyłączona. Mowa tu także o samej elektryce. Dzięki temu można mieć pewność, że przygotowując ciągnik do żniw wszystkie prace przeprowadzone zostaną bezpiecznie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close