Porady

Wał przegubowy w ciągniku – użytkowanie i wymiana

Praca na każdym gospodarstwie rolnym często bywa trudna i żmudna, bowiem szczególnie w trakcie sezonu zbiorów pracy jest ogrom. Szczególnie właśnie w takich momentach istnieje potrzeba szacowania zysków oraz strat. Nie mniej jednak szybkie działanie jest wskazane, aby wydajność pracy przyniosła wymierne skutki w postaci opłacalności zbiorów oraz zarobków, które pozwolą utrzymać gospodarstwo. Dlatego tak ważnym jest aby jedna z najistotniejszych maszyn w każdym gospodarstwie – ciągnik był sprawnym. Warto zauważyć, że jest to rodzaj pojazdu, który zdecydowanie zwiększył wydajność wykonywanej pracy. Niegdyś do jednej czynności niezbędna była grupa ludzi – dzisiaj wystarczy kierowca pojazdu mechanicznego jakim jest ciągnik i sprawna maszyna właśnie. 

Wał przegubowy w ciągniku

Jednym z elementów, który dosyć często może ulegać usterkom w ciągniku jest wał przegubowy. Wał jest to element budowy ciągnika, który przekazuje napęd z pojazdu do poruszanej maszyny. Wszelkie ciągniki obecnie produkowane i znajdujące się na rynku posiadają wyjście wałka odbioru mocy. Aby napęd został przekazany do poruszanej maszyny potrzeba trzech kroków. Po pierwsze wału odbioru mocy w ciągniku, po drugie wału przekazu mocy, czyli jest to wał przegubowo-teleskopowy, jest elementem łączącym. Po trzecie wał do przyjęcia mocy w maszynie. W przypadku jakiejkolwiek awarii wymiana tego elementu powinna nastąpić niezwłocznie, bowiem może to generować straty dla gospodarstwa, dlatego też kiedy zauważymy usterkę należy bezzwłocznie zacząć działać, aby wymienić wał przegubowy w ciągniku. 

Wał przegubowy w ciągniku - użytkowanie i wymiana

Części zamienne w sklepie stacjonarnym

Wymiana części może nastąpić, kiedy kupimy nową część. Wówczas rodzi się pytanie gdzie kupić wał przegubowy najkorzystniej, aby zminimalizować wszelkie opóźnienia oraz straty finansowe. Tutaj mamy dwie opcje. Przede wszystkim sklepy stacjonarne, w których często mamy szansę uzyskać precyzyjną pomoc oraz radę w danej dziedzinie, bowiem często w sklepach rolniczych sprzedają osoby kompetentne, które doskonale znają branżę. Jednak ilość asortymentu może być stanowczo ograniczona, dlatego często trzeba odwiedzić kilka sklepów, aby w końcu zdobyć konkretną część. Ponadto zakupy w sklepach stacjonarnych często są droższe od tych poczynionych w sieci. 

Zakupy i internetowym sklepie rolniczym

Drugą opcją z kolei jest możliwość dokonania zakupów w sklepie online. Tutaj zdecydowanie mamy dostęp do szerszej gamy produktów w różnych cenach, dzięki czemu możemy wybrać część która najbardziej odpowiada naszym preferencjom oraz warunkom finansowym. Ponadto warto zauważyć, że ceny w internetowych sklepach rolniczych są z zasady niższe, ponieważ ze strony sprzedawcy odchodzą koszty wynajmowania przestrzeni na sklep stacjonarny. Jeśli potrzebujemy części do maszyn rolniczych czy też części do ciągników, warto zajrzeć wówczas do sklepów rolniczych, które najlepiej odpowiadają naszym wymaganiom. Części rolnicze zakupione w sklepie internetowym dostarczane są pod same drzwi w ciągu zaledwie kilku dni. Nie zachodzi także konieczność odwiedzania kilku placówek w poszukiwaniu konkretnego towaru. Ponadto w sklepach online znajdziemy części  zamienne do ciągników, które choć mają o wiele niższą cenę, to jakością nie odbiegają od oryginałów. A więc dzięki temu możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Warto więc przemyśleć zakupy właśnie w internetowym sklepie rolniczym.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close