Producenci

Ciągnik rolniczy John Deere 7R Maszyną Roku 2020

Firma John Deere zdobyła nagrodę „Maszyna Roku 2020” dla swojego ciągnika model 7R. Do uhonorowania tej maszyny tak prestiżową nagrodą jury skłonił nowoczesny projekt traktora oraz udogodnienia związane z organizacją i komfortem pracy.

Prestiżowa międzynarodowa nagroda „Machine of the Year 2020” trafiła do rąk firmy John Deere, która otrzymała ją za projekt ciągnika 7R. Nagrodę przekazano podczas uroczystej ceremonii, w której wzięło udział aż 500 osób z szeroko pojętej branży rolniczej. Nagroda ta przyznawana jest przez branżowych dziennikarzy producentom, których maszyny rolnicze uznawane są za rewolucyjne oraz przełomowe. Jakie zatem części rolnicze ciągnika John Deere 7R nakłoniły jury do przyznania ciągnikowi nagrody na rok 2020?

Lekki, silny, wytrzymały

Tym, co przede wszystkim przyczyniło się do zdobycia prestiżowej nagrody przez John Deere 7R jest niekonwencjonalne założenie projektowe, zrealizowane na przykładzie tego ciągnika zachodniego. W ramach 7R połączono wykonaną z lekkich materiałów konstrukcję z silnikiem o dużej mocy. Dzięki tej kombinacji 7R znakomicie nadaje się nie tylko do intensywnej, wymagającej dużo mocy pracy na polu, ale i także sprawdza się w roli maszyny transportowej. Projekt ten to jednak niejedyny powód, dla którego zdecydowano się uhonorować 7R nagrodą – ten pojazd rolniczy zawiera także liczne elementy, które sprawiają, że praca na gospodarstwie jest zarówno wygodna, jak i dobrze rozplanowana.

Wygoda i oszczędność czasu

Na czym polegają wspomniane powyżej rozwiązania? To między innymi system AutoSetup, który pozwala operatorom maszyny rolniczej zaoszczędzenie sporych ilości czasu. Korzystając z AutoSetup można szybko i łatwo modyfikować ciągnik do swoich potrzeb, używając przy tym narzędzia ISOBUS, biorącego pod uwagę wszystkie niezbędne dane związane z wykonywanymi zabiegami agrotechnicznymi oraz zadaniami. Uznanie kapituły zdobył także system AutoTrac, będący przydatnym narzędziem do prowadzenia planowania zewnętrznego oraz koordynowania przepływu danych z Centrum Operacyjnego. John Deere R7 przyciągnął także uwagę jury za sprawą nowej kabiny wyposażonej w części do maszyn rolniczych zaprojektowane z myślą o komforcie kierowcy (zawierającą między innymi ułatwiający pracę system CommandPRO).

Pozostałe nagrody

Chociaż Maszyna Roku 2020 to bez wątpienia najbardziej prestiżowa nagroda, warto zaznaczyć, że nie było to jedyne zwycięstwo koncernu John Deree podczas ceremonii rozdania nagród. Firmę uhonorowano także w kategorii Elektronika, gdzie znalazła się pomiędzy takimi konkurentami jak Claas, 365 FarmNet oraz CNH Industrial Data Connect. Innym producentom maszyn rolniczych również udało zdobyć się nagrody w kategoriach związanych z ciągnikami: najlepszym ciągnikiem klasy średniej okrzyknięty został Massey Ferguson 6700 S. Podczas gdy nagroda za mikrociągnik przyznana została za maszynę Lindner Lintrac 130. Największe uznanie publiczności zdobył zaś Fendt 900 Vario. Na podium nie znalazł się natomiast żaden ciągnik Ursus.

john deere

Przedstawiciele John Deere są bardzo zadowoleni z osiągniętych przez firmę wyników. Jak mówi przedstawiciel koncernu Bartosz Białas, są dumni z wyników swoich starań, które, jak zapewnia, były ogromne. Według niego ciągnik 7R to znakomity projekt, który już na stałe wpisał się w historię europejskiego rynku maszyn rolniczych. Można się zatem spodziewać, że internetowe sklepy rolnicze będą w przyszłości otrzymywały wiele zapytań o części do ciągników zwycięskiej firmy John Deere.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close