Producenci

Maszyny John Deere – najważniejsze zalety użytkowania

John Deere to amerykańskie przedsiębiorstwo notowane na giełdzie NYSE produkujące ciągniki oraz maszyny rolnicze z charakterystycznym żółtym jeleniem na zielonym tle. Zostało założone w roku 1837 w Rutland w stanie Vermont i na początku swojej działalności zajmowało się produkcją prostych narzędzi rolniczych. Firma szybko wyrobiła sobie reputację solidnej i niezawodnej, a rozsławiła się pierwszym w historii samoczyszczącym się stalowym pługiem. Wraz z postępującą rewolucją przemysłową firma zaczęła pracować nad swoim pierwszym traktorem, czego owocem był John Deere Model D. W późniejszych latach rozszerzyła swoją ofertę także o wszelkiego rodzaju kombajny, maszyny leśne oraz budowlane.

Zielona siła i niezawodna jakość

Jeśli tylko ktoś zapyta nas jakie pojazdy rolnicze najlepiej sprawdzają się w branży rolniczej, to na pewno jedną z marek, która przejdzie nam na myśl, będzie John Deere. Firma ta wyrobiła sobie w ciągu 183 lat swojej działalności doskonałą reputację i pomimo upływu lat wciąż skutecznie konkuruje na rynku agrotechnicznym, posiadając swoje oddziały w praktycznie każdym miejscu na świecie, oferując tym samym bardzo dobry dostęp do części rolniczych. Maszyny „zielonych” są coraz częściej spotykane także w Polsce. Rolnicy wybierają je, kierując się wynikami niezależnych testów, w których bardzo często traktory spod znaku jelenia deklasują swoją konkurencję.

Najpopularniejszy na polskich polach

W przeciwieństwie do swojej konkurencji John Deere po dziś dzień oferuje swoje ciągniki na podwoziu pełnoramowym, które zapewnia im niezwykłą wytrzymałość i umożliwia lepsze tłumienie wibracji. Oferowany jako opcja system zawieszenia niezależnego TLS™ oferuje znacznie większy komfort pracy na nierównym podłożu, dzięki czemu traktorzysta mniej się męczy i dłużej jest w stanie pracować efektywnie. O wysokiej popularności tej marki świadczą same wyniki sprzedaży – John Deere od lat plasuje się w ścisłej czołówce sprzedawanych pojazdów rolniczych. W 2018 roku model 6120M był najczęściej kupowanym nowym ciągnikiem na polskim rynku, pokonując New Hollanda o 5%. Seria 6 oferuje bardzo wygodną i przestronną kabinę wraz z konsolą CommandARM™, która pokazuje kluczowe parametry i pozwala znacznie usprawnić produktywność w polu, zwiększając tym samym zyski w gospodarstwie.

kombajn john deere

Co zatem przekonuje polskich rolników do zakupu maszyn rolniczych tej marki?

Powodów jest wiele, ale jednym z najważniejszych jest ich niezawodność. Dla rolnika nie ma nic gorszego niż przestój w pracach z powodu zepsutej maszyny. Dzięki rozbudowanej sieci salonów John Deere dostępność części do ciągników jest bardzo dobra. Dodatkowo dzięki dużej popularności praktycznie każdy internetowy sklep rolniczy posiada w swojej ofercie części zamiennedo maszyn rolniczych „zielonych”, dzięki czemu możemy być pewni, że w razie awarii nie będziemy musieli długo czekać na dostępność zużytych podzespołów. Kolejnym powodem są bardzo konkurencyjne plany finansowania fabrycznego. Dzięki temu wiele firm z branży agrotechnicznej decyduje się na zakup maszyn właśnie tej firmy.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close