Producenci

Maszyny rolnicze Fortschritt. Co je wyróżnia?

Tradycja maszyn rolniczych Fortschritt swą historią sięga roku 1951 i powstała w wyniku połączenia pięciu spółek działających na terenie wschodniej Saksonii, specjalizujących się w produkcji sprzętu rolniczego oraz maszyn budowlanych i do obróbki drewna. W ten sposób utworzono Kombinat Fortschritt Landmaschinen, czyli innymi słowy powiązany pod względem organizacyjnym i technologicznym zespół kilku zakładów przemysłowych. Był to pierwszy krok w kierunku skoncentrowania produkcji maszyn rolniczych na terenie wschodniej Saksonii. 

Firma szybko została rozbudowana poprzez ulokowanie na tym obszarze kolejnych zakładów produkcyjnych, a także zakrojone na szeroką skalę inwestycje i skoncentrowanie się na udoskonalaniu technologii produkcji i zbioru zbóż oraz pasz dla zwierząt. Już w 1960 r. zakłady te stały się największym producentem maszyn rolniczych na terenie Niemieckiej Republiki Demokratycznej, a od roku 1978 cały sprzęt produkowano pod marką Fortschritt. Obecnie jest to jeden z najchętniej wybieranych producentów nie tylko w Niemczech, ale i w całej Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz gwarancja wysokiej jakości pozwoliły na zbudowanie stabilnej pozycji w branży. Dlatego też maszyny Fortschritt, a głównie ciągniki rolnicze, są często spotykane również w polskich gospodarstwach. 

Fortschritt – gwarancja dobrego wyboru

Zarówno początkujący rolnik poszukujący być może pierwszego traktora, jak i doświadczony gospodarz potrzebujący kolejnego ciągnika, z pewnością mogą wziąć pod uwagę maszyny Fortschritt. Jest ku temu wiele powodów, a jako pierwszy możemy wymienić doskonały stosunek jakości i mocy do ceny. Za niewygórowaną kwotę można nabyć dobry traktor, nie martwiąc się przy tym o wysokie koszty i dostępność części zamiennych. Można je łatwo dostać w większości sklepów ze sprzętem rolniczym – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Ich montaż również nie powinien stanowić kłopotu. Warto podkreślić fakt, że szukając zamienników części oryginalnych, właściciel może szukać pośród nawet kilku modeli ciągników, gdyż w nowszych wersjach często nie wprowadzono zbyt wielu istotnych zmian w tym zakresie. Maszyna marki Fortschritt będzie odpowiednim wyborem dla rolników, którzy mają ograniczone zaufanie do nowinek technologicznych i rozbudowanej elektroniki. Niemiecki producent dba bowiem o łatwość obsługi oraz idący za tym komfort użytkowania i niski koszt utrzymania. Do zalet omawianych ciągników niewątpliwie należy zaliczyć także niewielkie spalanie – zwykle zaledwie 10 l na godzinę pracy. Ponadto plusem są duże możliwości uciągu. Traktor Fortschritt poradzi sobie z wyrywaniem drzew, czy też bez problemu uciągnie inny sprzęt rolniczy. 

Pamiętajmy, że firma Fortschritt, oprócz ciągników rolniczych, zajmuje się produkcją kombajnów zbożowych, sieczkarni samojezdnych, czy kosiarek pokosowych samojezdnych. Ponadto oferta obejmuje prasy do słomy, kombajny do ziemniaków i kombajny do marchwi, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki obornika i koparko-ładowarki. Ze względu na wyżej wymienione cechy, maszyny tej niemieckiej marki niewątpliwie są warte uwagi każdego rolnika. Dobra cena, wygoda użytkowania i wysoka dostępność części zamiennych sprawiają, że inwestycja posłuży przez długie lata.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close