Porady

Konserwacja i naprawa instalacji elektrycznych w pojazdach rolniczych

Maszyny rolnicze to urządzenia przeznaczone do pracy w bardzo trudnych warunkach. Z tego powodu szybko się brudzą oraz są narażone na uszkodzenia spowodowane także częstym i długim kontaktem z wilgocią oraz wodą. To powoduje również korozje. Nie są to więc sprzyjające warunki dla prawidłowego funkcjonowania układów elektrycznych w pojazdów rolniczych.

Aby maszyny rolnicze pracowały długo i bez zarzutu

Uszkodzenia elementów instalacji elektrycznej powstają również wskutek starzenia podzespołów i mogą być spowodowane niewłaściwą obsługą. Tymczasem dobry stan instalacji elektrycznej maszyn rolniczych pozwala na sprawne i szybkie uruchomienie silnika, monitorowanie ruchu pojazdu i sterowanie pracą jego podzespołów. Nawet, gdy pojazdy rolnicze mają tylko częściowe uszkodzenia jednego z elementów instalacji elektrycznej to praca taki pojazdem rolniczym jest niepewna lub ryzykowna. Wiadomo też, że jej usterki mogą doprowadzić do tego, że maszyny rolnicze całkowicie odmówią posłuszeństwa. Dlatego też poprawna konserwacja i kontrola stanu instalacji elektrycznej maszyn rolniczych ma bardzo istotny wpływ na to, aby pojazdy rolnicze pracowały długo bez zarzutu.

Garaż pod plandeką to nie jest dobry pomysł

Na pewno o żywotności instalacji elektrycznej maszyn rolniczych decyduje również sposób garażowania. Nie jest dobrym pomysłem, gdy pojazdy rolnicze pozostawiane są pod przysłowiową chmurką. Najlepiej jest im w suchych i przewiewnych pomieszczeniach, gdzie nie naraża się ich na niekorzystny wpływ zmiennych warunków atmosferycznych. Maszyny rolnicze nie mogą być też przykrywane plandekami, ponieważ zbiera się pod nimi wilgoć prowadząca do uszkodzeń elektryki.

Pamiętać też trzeba, aby maszyny rolnicze były wyposażone w sprawne akumulatory. Ich wydajność trzeba co jakiś czas sprawdzać oraz kontrolować stan styków i przewodów.

Tańsze zamienniki można kupić też przez Internet

Jeżeli jednak konieczne jest usunięcie awarii, to wszystkie części do maszyn rolniczych, w tym również elementy układu elektrycznego, są obecnie bardzo łatwo dostępne. Kupić można je prosto z domu. Wystarczy znaleźć internetowy sklep rolniczy. A warto to zrobić, ponieważ taki sklep rolniczy ma ceny, które są konkurencyjne w stosunku do stacjonarnych, lokalnych sprzedawców. Między innymi dlatego, że internetowy sklep rolniczy posiada w swojej ofercie zamienniki każdej oryginalnej części do maszyn rolniczych. I taki zamiennik jest takiej samej jakości i trwałości jak ten oryginalny.

Konserwacja i naprawa instalacji elektrycznych w pojazdach rolniczych

Internetowy sklep rolniczy nie jest trudny w obsłudze. Zwykle poruszanie się na jego stronach i zakupy przeprowadzane są w bardzo intuicyjny sposób. Na pewno nie sprawi to nikomu większych trudności, a można sporo zaoszczędzić zwłaszcza, gdy kupuje się wcześniej już wspomniane zamienniki.

Korzystanie z takiego sposobu kupna nie oznacza braku możliwości bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Internetowy sklep rolniczy oferuje kupującym telefoniczny lub mailowy kontakt z doradcą. Na pewno pomoże on w rozwianiu wszelkich wątpliwości kupującego.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close