Producenci

Kombajny Claas LEXION drugiej generacji

Premiera nowych kombajnów Claas LEXION drugiej generacji miała miejsce we Francji w połowie 2019 roku i od tamtej pory podbija rynek maszyn rolniczych w Europie. Również w naszym kraju była możliwość przyjrzeć się im z bliska, za sprawą serii pokazów. Od tego roku będą oferowane w sprzedaży w Polsce.

Marka Claas wypuściła łącznie aż siedem nowych modeli kombajnów w tym te wykorzystujące technologię hybrydową. Są to maszyny rolnicze, które należą do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie. Działają na zasadzie współpracy wielu podzespołów mechanicznych.

Wydajność i jakość

Nowe technologie zastosowane w przypadku tych unikatowych modeli zostały wykorzystane do poprawy jakości omłotu i separacji. Co przekłada się na zwiększenie wydajności, w przypadku młócenia, aż o 25% w porównaniu do poprzednich modeli tej firmy. W przypadku największego modelu kombajnu zbiornik na ziarno wynosi aż 18 000 litrów, a przy tym ma jeden z najszybciej działającego systemu rozładunku ziarna.

Zmiany na lepsze zaszły również w systemie operatorskim, aby zapewnić optymalną funkcjonalność działania. Dzieje się to za sprawą dotykowego panelu, wyższej jakości poziomu praktyczności oraz inteligentnego sterowania umożliwiającego najkorzystniejsze ustawienie urządzeń.

Niewątpliwą innowacją jest jednak system wykrywania przedpola. Wykorzystuje on obraz terenu za pomocą sygnału i optymalizuje on drogę przejazdu kombajnu tak, aby dopasować go do szerokości nagniatacza.

Eksploatacja

Aby jak najefektywniej pracować należy dobierać kombajn do areału jakim dysponujemy. Kombajny jak wszystkie pojazdy rolnicze do odpowiedniej pracy wymagają części do maszyn rolniczych najwyższej jakości. Jest to tym bardziej ważne w przypadku części do kombajnu zbożowego, które działają na zasadzie połączenia wielu zespołów mechanicznych. Dzięki sprawnemu działaniu umożliwiają oddzielanie zboża od kłosów i wpływają na efektywną pracę. Sklep rolniczy umożliwi zakup części odpowiedniej jakości nie tylko dla kombajnów, ale również gdy poszukujemy części rolnicze takie jak części do ciągników, siewników, opryskiwaczy i wielu innych.

Zaletą wszystkich modeli kombajnów Claas LEXION jest też fakt, iż utrzymują swoją wartość. Cieszą się dużym, niesłabnącym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Także za sprawą łatwości w znalezieniu części zamiennych. Internetowy sklep rolniczy to idealne miejsce poszukiwań wszelkich części zamiennych dostępnych na naszym rynku modeli maszyn rolniczych w tym również części Ursus.

kombajn

Komfort użytkowania i niezawodność

Specyfiką pracy rolnika jest spędzanie wielu godzin w kabinach ciągników i kombajnów. Aby poprawić komfort pracy w kombajnach drugiej generacji kombajnów LEXION poszerzono kabinę oraz zadbano o wygłuszenie wnętrza. Wpływ na wygodę wykonywanej pracy ma intuicyjny system kontrolny z dotykowym panelem. Można z wnętrza kabiny kontrolować pracę wielu podzespołów, w tym prędkość obrotową bębna młócącego. Napęd kombajnu został zmodyfikowany, aby zapewnić niezawodność maszyny głównie za sprawą użycia dużo mniejszej ilości pasów napędowych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close