Producenci

Władimirec T-25 – charakterystyka

Władimirec T-25 to bardzo popularne maszyny rolnicze tego producenta, produkowane od początku lat 70 w Rosji. W Polsce ciągnik ten wykorzystywany jest przy pracach w małych gospodarstwach rolnych. W poniższym artykule przedstawimy podstawowe dane techniczne ciągnika Władimirec T-25, jego największe zalety oraz wady. 

Władimirec T-25 – podstawowe dane techniczne

Władimirec T-25 to ciągnik rolniczy przeznaczony do wykonywania różnych prac w rolnictwie i transporcie. Jest przystosowany do współpracowania z maszynami przyczepianymi i zawieszanymi, co dodatkowo zwiększa możliwości użytkowania. Władimirec T-25  wyposażony jest w dwucylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem silnik typu D-21A1 o mocy silnika 18,4 kW (25 KM) przy 1800 obrotach na minutę. Władimirec T-25 wyposażony jest w skrzynię biegów, posiadającą 8 biegów do przodu i 6 biegów wstecznych. Taka skrzynia przekładniowa pozwala na osiągnięcie prędkości w zakresie od 6,7 do 26,9 km/h.

Ciągnik posiada dwa, połączone szeregowo akumulatory o napięciu 6 V i pojemności 160 Ah. Maszyny rolnicze Władimirec T-25 posiadają trzypunktowy układ zawieszenia, podnośnik hydrauliczny oraz belkę polową i zaczep holowniczy do zaczepiania maszyn i narzędzi. Zakres rozstawu kół ciągnika Władimirec T-25 wynosi 1200-1400 mm, a prześwit 427-634 mm. Jeśli chodzi o wymiary, Długość ciągnika wynosi 3072- 3282 cm, szerokość z ogumieniem 10-28, 1467 cm, a wysokość z kabiną 2470 cm. Masa ciągnika Władimirec T-25  wynosi 2020 kg.

Władimirec T-25 – zalety ciągnika rolniczego

Maszyny rolnicze Władimirec T-25 posiadają wiele zalet, które przez lata przekonywały klientów do ich zakupu. Ważniejsze zalety to:

  • niska cena, 
  • duża liczba biegów wstecznych (6),
  • niskie zużycie paliwa podczas pracy, 
  • trwały i ekonomiczny silnik,
  • gwarantowany rozruch silnika przy temperaturze -20 stopni C, przy sprawnej instalacji elektrycznej i paliwowej,
  • podnośnik z możliwością opuszczania przymusowego.

Jako zaletę ciągnika Władimirec T-25 warto wymienić także możliwość zainstalowania instalacji pneumatycznej, która pozwala na podłączenie przyczepy posiadającej pneumatyczny układ hamulcowy i przemieszczanie się z nią do drogach publicznych. Warto również dodać, że dzięki temu, że dźwignia odprężnika znajduje się wewnątrz kabiny kierowcy, do jej użycia wystarczy jedna osoba. 

t 25 ciągnik

Władimirec T-25 – wady ciągnika rolniczego

Maszyny rolnicze Władimirec T-25 (https://www.zenox.pl/productlist/Pojazdy-rolnicze/T-25) posiadają wady, które sprawiają, że użytkowanie jest mniej komfortowe. Są to między innymi podnośnik bez regulacji siłowej czy uciążliwy sposób zmiany biegów w modelach posiadających tylko jedną dźwignię zmiany biegów. Maszyny te posiadają także wady, które sprawiają, że pewne układy często ulegają awariom i konieczne jest pozyskiwanie zamiennych części do ciągników. Jedną z takich wad jest często występujące luzy w przegubach drążków kierowniczych. Kolejnym przykładem są mało wytrzymałe zamienniki sworzni zwrotnic oraz czopów przednich kół. W przypadku gdy konieczne jest pozyskanie części do maszyn rolniczych, warto zamówić zamienniki oryginalnych części poprzez internetowy sklep rolniczy. Zamienne części rolnicze dostępne są w atrakcyjniejszych cenach, a jakością dorównują ich oryginalnym odpowiednikom.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close