Pojazdy rolniczeProducenci

Bizon BS Z110 – kombajn, którym warto się zainteresować

Bizon BS Z110 nie zdobył sobie tak dużej popularności jak inne kombajny tego producenta, ale zdecydowanie warto się nim zainteresować. Podobnie jak wiele innych modeli nie jest już produkowany, ale nadal można go kupić na rynku wtórnym. I zdecydowanie jest to opcja warta rozważenia. Wprawdzie na jego temat pokutują różne opinie, ma on swoje zalety i wady, ale mimo wszystko nadal uważany jest przez rolników za wyjątkowo sprawny i ekonomiczny w eksploatacji.

Wady kombajnu Bizon BS Z110

Zanim przejdziemy do zalet kombajnu Bizon BS Z110, skupimy się na wadach, które również trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na zakup tej maszyny. Tak naprawdę jest jeden główny mankament, na który najczęściej skarżą się rolnicy, a mianowicie niższa wydajność młócenia przy wilgotnym zbożu. W takich sytuacjach zdarza się, że zapychają się wytrząsacze słomy. Oczywiście nie można tego oceniać w kategorii awarii. Zapchane wytrząsacze nie wymagają żadnych napraw, tylko oczyszczenia z zawilgoconej i zbitej słomy. Niewątpliwe jednak trochę to komplikuje pracę przy żniwach. Decydując się na zakup właśnie tego kombajnu, warto mieć na uwadze ten mankament i w miarę możliwości wykonywać koszenie w ciepłe, słoneczne dni dla zminimalizowania ryzyka ewentualnych problemów.

Warto przy tym dodać, że kłopoty przy koszeniu wilgotnego zboża nie dotyczą tylko kombajnu Bizon BS Z110, ale i innych maszyn, więc nie należy uznawać tego za jakąś wielką wadę, która całkowicie dyskwalifikuje ten model.

Doskonałe wyposażenie i mocny silnik

Kombajn Bizon BS Z110 to maszyna charakteryzująca się bogatym wyposażeniem. Możliwe jest też doposażenie go m.in. w przystawkę umożliwiającą koszenie innych roślin, np. rzepaku. Na uwagę zasługuje też wyposażenie kabiny. Wiele kombajnów Bizon BS Z110 posiada klimatyzację, tapicerkę i inne elementy, dzięki którym użytkowanie maszyny jest dużo bardziej komfortowe, a praca przy żniwach po prostu przyjemniejsza. Dużym atutem jest też mocny silnik. To istotne szczególnie podczas koszenia w trudnych warunkach terenowych, np. na pofałdowanym czy też stricte górskim terenie. Przy koszeniu w takich warunkach trzeba jednak liczyć się z nieco wyższym zużyciem paliwa.

Szeroki wybór części zamiennych

Produkcję kombajnu Bizon BS Z110 zakończono kilkanaście lat temu. Mimo tego obecnie bez większego problemu można znaleźć szeroki wybór części zamiennych do tego modelu. Z uwagi na mniejszą popularność tego sprzętu, nie wszystkie części dostępne są w sklepach stacjonarnych. Nie jest to jednak większym problemem, gdyż w rolniczym sklepie internetowym można znaleźć praktycznie wszystkie niezbędne komponenty. Dostępne są nie tylko droższe oryginały, ale i znacznie tańsze zamienniki, które wyróżniają się wysoką jakością i trwałością, więc niczym nie ustępują oryginalnym komponentom (oprócz niższej ceny). Sam zakup w sklepie internetowym też jest wart polecenia. Bez wychodzenia z domu można zamówić dowolną część do tego kombajnu i za dzień lub dwa odebrać przesyłkę. Zakupioną część kurier dostarczy bowiem pod wskazany adres.

Każdy, kto szuka kombajnu do swojego gospodarstwa rolnego i nie chce wydawać fortuny na zakup takiego sprzętu, powinien zainteresować się kombajnami Bizon BS Z110. Używane, ale nadal niezawodne, dostępne są w sprzedaży na rynku wtórnym w bardzo atrakcyjnych cenach. Na bieżąco serwisowany i zadbany kombajn Bizon BS Z110 sprawdzi się w każdym gospodarstwie, a koszty jego eksploatacji nie będą wysokie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close