Porady

Ostatni Bizon,czyli New Holland TC5040

Wiosna daje już o sobie znać, więc jeżeli posiadasz gospodarstwo rolne, musisz pamiętać o sprawdzeniu stanu swoich maszyn rolniczych. Wiele części do ciągników oraz innych części do maszyn rolniczych kupisz bez wychodzenia z domu, ponieważ każdy dobry, internetowy sklep rolniczy ma bogaty asortyment w tym zakresie. W ofercie handlowej znaleźć można m.in. części do kombajnów – także do New Holland TC5040, który jest głównym bohaterem naszego dzisiejszego artykułu.

New Holland TC5040 – dla małych i średnich

Posiadasz małe albo średnie gospodarstwo? Dla takich rolników powstał kombajn zbożowy w modelu New Holland TC5040. Maksymalna prędkość maszyny to ok. 25 km/h, a 6- cylindrowy silnik ma moc 258 KM, która w największym stopniu ma wpływ na wysoką wydajność kombajnu zbożowego. Układ napędowy charakteryzuje 3-biegowa przekładnia mechaniczna. Miejsce przeznaczone dla operatora jest wygodne –  kabina została  wyposażona zarówno w ogrzewanie (latem raczej zbędne), jak i klimatyzację. Co ciekawe, lusterka w tym modelu można ustawiać elektrycznie. Z kabiny operator może obserwować proces, w którym niedomłoty powracają do omłotu. Część kombajnu, w której składuje się ziarno ma pojemność o wartości 4000 l. Maszyna spełnia normy emisji spalin Tier 3, a zbiornik paliwa pomieści 300 l. Długość kombajnu bez hedera to 8135 mm, natomiast jego masa wynosi 7600 kg. Układ omłotowy bębnowy New Holland TC5040 został wyposażony w 14 listew i 8 sztuk cepów na bębnie. Co ważne, kombajn posiada system zabezpieczający przed kamieniami, sita żaluzjowe oraz wentylator, który jest regulowany elektrycznie.

kombajn

Ostatni Bizon New Holland

Kombajn zbożowy New Holland TC5040 to ostatnia maszyna marki New Holland, którą wyprodukowano pod nazwą Bizon, dlatego w Internecie często można spotkać się z alternatywnym nazywaniem tego modelu jako „ostatni kombajn Bizon”. Firma New Holland powstała z połączenia się marek Ford, FiatAgri, Claeys i New Holland. Przedsiębiorstwo ma siedzibę w Turynie i zostało założone jeszcze w XIX wieku – w 1895 r. przez Abe Zimmermana. Pierwszy przedsiębiorca New Holland był także wynalazcą – jego dzieło to odporne na mróz silniki benzynowe. Dwa lata temu, w 2018 roku firma New Holland świętowała 20-tą rocznicę istnienia na polskim rynku maszyn rolniczych. Historia New Holland w Polsce wiąże się ściśle ze spółką New Holland Bizon w Płocku, gdzie produkowano kombajny Bizon. Cieszyły się one niezwykłą popularnością wśród użytkowników. Po dziś dzień takie maszyny można kupić na aukcjach rolniczych sprzętów używanych.

Czym się kierować przy wyborze kombajnu?Kombajn to sprzęt, który jest bardzo przydatny w przypadku pracy na roli. Na co zwracać uwagę wybierając odpowiedni kombajn? Przede wszystkim należy poczytać o jego parametrach i użyteczności. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie jakie ceny mają części rolnicze. W przypadku kombajnów jest tak jak z ciągnikami – kiedy interesują Cię dane ciągniki rolnicze to zazwyczaj przed zakupem szukasz cen części do traktorów, aby zorientować się jakie będą koszty ewentualnych wymian. Podobnie możesz uczynić w przypadku, kiedy rozważasz zakupienie kombajnu. Kupno takiej maszyny to niemała inwestycja, dlatego warto się poważnie zastanowić i skorzystać z porad specjalistów – doradców, sprzedawców, bardziej doświadczonych farmerów czy osób, które już dany model posiadają.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close