Pojazdy rolnicze

Jaki ciągnik jest najlepszy dla współczesnego rolnika?

Współczesne gospodarstwo jest zmechanizowane. Rolnik pracujący w XXI wieku potrzebuje sprzętu, który usprawni jego pracę i pozwoli na zwiększenie jej wydajności. Nie możemy sobie wyobrazić pracy na roli bez sprawnego ciągnika, który jest podstawą działalności rolniczej.

Odpowiedz sobie na podstawowe pytania

Przed podjęciem zakupowej decyzji warto zastanowić się, jakie czynności na roli wykonywać będziemy przy pomocy ciągnika i na jakich gruntach? Kolejnymi pytaniami, nad których odpowiedzią warto będzie się zgłębić jest ilość osób, która będzie ze sprzętu korzystać  oraz czy koszt jego użytkowania nie jest zbyt wysoki w stosunku do wielkości obsługiwanej powierzchni. Dzięki sprecyzowaniu celu, łatwiej będzie wybrać maszynę w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb. Ostateczną decyzję zakupową ułatwią Ci liczne fora dla rolników oraz fachowe doradztwo, jakie w swojej ofercie posiada prawie każdy internetowy sklep rolniczy.

Najlepszy nie znaczy bezawaryjny

Przy wyborze idealnego ciągnika warto przyjrzeć się kryterium jego awaryjności. W obliczu możliwości, jakie daje konsumentowi rynek może okazać się, że wybór ciągnika w sklepie rolniczym będzie nie lada wyzwaniem. Możliwość samodzielnych napraw, niski koszt eksploatacji oraz wyznaczenie sobie konkretnych potrzeb będą głównymi kryteriami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze każdej maszyny rolniczej.

Ursus jednym z najczęściej wybieranych ciągników

Firma Ursus ma za sobą ponad 120 lat tradycji w rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa. Marka rozpoznawalna jest przede wszystkim dzięki głębokiemu zakorzenieniu w polską tradycję oraz trafianiu w potrzeby współczesnego rolnika. Nowoczesne modele Ursusa z powodzeniem nadają się do pracy zarówno w małym, liczącym kilka hektarów gospodarstwie jak i w rolnictwie wielkoobszarowym.  Części do Ursus są jednymi z bardziej dostępnych w kanałach sprzedażowych – zarówno w stacjonarnych jak i internetowych sklepach rolniczych.

Zetor – przyjaciel oszczędzania paliwa

Jeśli potrzebujesz wydajnej maszyny rolniczej o głębokiej mocy, warto zainteresować się ciągnikami marki Zetor, chociażby modelem Zetor Forterra, który podczas używania gwarantuje niższe o 19% w stosunku do innych modeli ciągników zużycie paliwa. Producent gwarantuje również przystępną cenę zamiennych części do ciągnika.

New Holland – polecany przez sklepy rolnicze

Ciągniki marki New Holland wyróżniają się na tle konkurencji niebanalnym designem i wygodą w prowadzeniu. O ich popularności mogą świadczyć wyniki licznych rankingów, zamieszczanych na forach i w internetowych sklepach rolniczych, które poświadczają o wygodzie prowadzenia nawet po wilgotnym terenie oraz zaletach pełnej amortyzacji i dodatkowych pakietach oświetlenia, czy szerszych od standardowych wymiarów oponach. Taki ciągnik sprawdzi się przede wszystkim do pracy na trudnych gruntach.

Części do ciągników nieraz okazują się być bardzo drogie, a jedyną możliwością jest ich zakup poprzez internetowy sklep rolniczy. Części do Ursus mogą okazać się znacznie łatwiej dostępne i tańsze niż np. zagranicznych firm. Podsumowując – wybierając ciągnik rolniczy dla siebie należy podliczyć koszty awaryjności maszyny oraz jej eksploatacji. Najlepszym ciągnikiem będzie taki, którego zakup zwróci się z nadwyżką.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close