Pojazdy rolnicze

Zalety użytkowania kombajnów Claas

Historia niemieckiej marki Claas sięga 1936 roku. Od tego czasu kombajny Claas są stale modyfikowane w kierunku coraz większej mocy i wydajności. Firma Claas produkuje maszyny rolnicze, które mogą pracować zarówno na małej, jak i dużej powierzchni. Flagowe kombajny firmy Claas to przede wszystkim:

  • kombajny z serii MEDION – ekonomiczne i uniwersalne maszyny, które mogą być wykorzystywane także na mniejszych polach do zbioru wszystkich rodzajów roślin,
  • seria TUCANO – z wydajnym systemem omłotu i oddzielania ziarna APS oraz wieloma udogodnieniami automatycznymi, jak na przykład funkcja autopilot.
  • Seria AVERO – kompaktowe kombajny dla małych i średnich gospodarstw rolnych z podobnymi przyrządami żniwnymi, jakie posiadają maszyny z serii TUCANO.

Maszyny rolnicze firmy Claas cieszą się dużą popularnością wśród rolników. Każdego roku, przed żniwami, pojazdy rolnicze Claas są kupowane najczęściej. To najlepsza gwarancja dobrej jakości maszyn rolniczych.

Kombajny Claas – zalety użytkowania

  1. Wszystkie serie kombajnów firmy Claas to niezawodna precyzja i gwarancja niezawodnego działania przez długi czas.
  2. Dużym plusem jest także cena. Dobry kombajn tej firmy kupimy już za kwotę od 50 tysięcy zł wzwyż. Nie jest to zbyt wygórowana cena za maszynę tak wysokiej klasy.
  3. Kombajny Claas posiadają silniki o dużej mocy i nie sprawiają problemów w codziennym użytkowaniu.
  4. Kolejną zaletą użytkowania kombajnów Claas jest ich niski koszt amortyzacji. Jeśli będziemy zmuszeni wymienić jakąś część podzespołu, nie zrujnuje to naszej kieszeni.
  5. Kombajny Claas posiadają dużą pojemność zbiornika na zboże, która wynosi od 8 do 10 ton na godzinę pracy. Jest to ilość wystarczająca dla średniego gospodarstwa rolnego.
  6. Wysoki komfort pracy zapewnia możliwość wykonywania wszelkich komend z kabiny operatora. To udogodnienie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jednak firma Claas posiada również ofertę dla rolników, którzy wolą unikać w swoich maszynach zbyt dużej ilości elektroniki.
  7. Większość kombajnów firmy Claas charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, co jest bardzo ważne przy obliczaniu kosztów eksploatacji nowoczesnych kombajnów zbożowych.

Kombajny Claas – niskie koszty eksploatacji to podstawa

Wspominaliśmy już o niskich kosztach eksploatacji. Jednak nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o koszty zużycia paliwa czy przechowywania i konserwacji pojazdu. Trzeba również pamiętać o kosztach naprawy czy ubezpieczeniu kombajnu. Każdemu przedsiębiorcy będzie o wiele łatwiej ubezpieczyć nowoczesny pojazd renomowanej marki bez zbytniego obciążenia budżetu gospodarstwa rolnego.

Zalety użytkowania kombajnów Claas

Kombajny Claas – naprawa i wymiana części

Z kolei po setkach godzin pracy nasze maszyny wymagają konserwacji, naprawy, jak również wymiany części. Firma Claas oferuje serwis napraw oraz wymianę części. Zakupu możemy dokonać poprzez dobry internetowy sklep rolniczy w atrakcyjnej cenie. Bez problemu zaopatrzymy się w takim sklepie w części do ciągników czy części do kombajnów. Mogą to być również części Ursus. Większość polecanych internetowych sklepów rolniczych (https://www.zenox.pl/) oferuje wszelkie możliwe części i akcesoria: oryginalne, regenerowane czy zamienniki.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close