części rolnicze

Części do kombajnów – największy wybór tylko w sieci

Kombajny to specjalistyczne maszyny rolnicze, skomplikowane technicznie i kosztowne. Kosztowne i do niedawna trudno dostępne są także części zamienne do nich. Sytuację komplikuje fakt, że w posiadaniu polskich rolników znajdują się kombajny produkowane na przestrzeni całych dziesięcioleci, w wielu krajach, o najróżniejszych rozwiązaniach technicznych. 

Problemy z częściami to już przeszłość

Wyróżnić można kilkadziesiąt kategorii części do kombajnów, z których część wymaga stosunkowo częstej wymiany. Należą do nich np. sita i kosze sitowe, podsiewacze i ramy do podsiewaczy, łańcuchy, nożyki, koła zębate, wsporniki, osłony, filtry, bagnety, stalki, łożyska, cepy i stalki. Użytkowanie i konserwacja kombajnu wymaga więc od rolnika zaawansowanej wiedzy technicznej. Wielu rolników nie posiada jej w pełni – współcześnie zdobyć można ją stosunkowo łatwo nie tylko za pomocą forów rolniczych w Internecie, ale także za pomocą fachowego poradnictwa w internetowych sklepach rolniczych i hurtowniach rolniczych.

Przez długie lata rolnicy borykali się ze znacznymi problemami z dostępnością części. Zdarzało się, że określonej części poszukiwali przez długi czas, musząc sprowadzać ją z odległych rejonów kraju lub nawet spoza jego granic. Wydaje się, że współcześnie problemy te są już przezwyciężone. Jak wiele problemów związanych z obiegiem informacji, rozwiązał je Internet, w tym zwłaszcza bogaty asortyment internetowych sklepów rolniczych, obejmujący wszystkie możliwe maszyny i pojazdy rolnicze. Inaczej niż tradycyjny sklep rolniczy, sklep internetowy oferuje przecież także rzadkie i trudno dostępne części rolnicze (w tym nawet części do urządzeń rolniczych o znaczeniu historycznym).

Oferta internetowych sklepów rolniczych

Dobrze wyposażony internetowy sklep rolniczy oferuje nie tylko oryginalne części do maszyn rolniczych, ale także tzw. zamienniki. Są one oczywiście atrakcyjne cenowo, występować mogą jednak problemy z kompatybilnością części i ich odpowiednim doborem. Nie zaleca się zakupu zamienników od osób prywatnych, często zdarza się bowiem sytuacja, że nie będą one wbrew zapewnieniom sprzedających pasować do naszych maszyn. Zaletą internetowych sklepów rolniczych jest nie tylko bogata oferta, ale także fachowe, profesjonalne doradztwo w zakresie doboru i montażu części rolniczych. 

Bogaty wybór części do ciągników i części do kombajnu oferują także osoby prywatne za pomocą serwisów aukcyjnych. Jak w przypadku innych oferowanych na aukcjach przedmiotów, informacja o produktach jest często nierzetelna, możemy mieć też problemy ze zwrotem zakupionego towaru. Zazwyczaj lepiej postawić więc na fachowy, rzetelny i sprawdzony internetowy sklep rolniczy.

Części do kombajnów - największy wybór tylko w sieci

Inną zaletą sklepów internetowych jest możliwość łatwego porównania cen. Nawet w przypadku najbardziej popularnych maszyn rolniczych ulegają one znacznym wahaniom – tymczasem w sklepie internetowym popularne części do Ursus znaleźć możemy w cenach nawet dwukrotnie niższych, niż w sklepach stacjonarnych. Niekiedy do ceny doliczyć musimy jednak wysyłkę. W przypadku części drobnych warto zaopatrzyć się w zestawy części zapasowych (np. przewodów i rurek hydraulicznych), co pozwala na rezygnację sklepu z kosztów wysyłki oraz naliczenie korzystnych rabatów.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Close