Pojazdy rolnicze

Czym charakteryzuje się popularny ciągnik Ursus C-360?

Ursus to marka znana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Słynie oczywiście z produkcji wysokiej jakości ciągników i innych maszyn rolniczych. Jednym z modeli produkowanych przez Ursus, który cieszy się niezmienną popularnością wśród rolników, jest Ursus C-360. Wprawdzie ostatni egzemplarz wyjechał z linii produkcyjnej w 1987 r., to jednak po dziś dzień można je spotkać na niejednym gospodarstwie. Warto więc wiedzieć, w czym tkwi tajemnica jego popularności.

Jakie jest przeznaczenie Ursusa C-360?

Ciągnik Ursus C-360 idealnie sprawdza się przede wszystkim w małych i średnich gospodarstwach rolnych, czyli o powierzchni nieprzekraczającej ok. 15 hektarów. To, co w dużym stopniu wyróżnia ten model, to fakt, że może być i jest wykorzystywany do bardzo wielu różnych prac. Sprawdzi się nie tylko podczas prac polowych. Co ciekawe, jest to stosunkowo niewielki gabarytowo traktor, a jednocześnie dość zwrotny, ekonomiczny w użytkowaniu i wyjątkowo wytrzymały.

Jakie są zalety ciągnika Ursus C-360?

Mówiąc o zaletach tego modelu ciągnika, koniecznie należy wspomnieć o tym, że jest wyposażony w dwustopniowe sprzęgło. Dzięki temu znakomicie współpracuje z innymi maszynami rolniczymi. Jak już zostało wspomniane, Ursus C-360 cechuje się niewielkimi rozmiarami jak na ciągnik o tak dobrych parametrach. To niewątpliwie wpływa na jego funkcjonalność. Można dzięki niemu wykonywać różnego rodzaju prace i dlatego świetnie sprawdza się w mniejszych i średnich gospodarstwach. Nie bez znaczenia jest również to, że ten model ciągnika marki Ursus obniża ciśnienie sprężania przy pomocy odprężnika. Oznacza to możliwość bardzo szybkiego uruchomienia maszyny i co ważne, nawet przy dość niskich temperaturach.

W jaki silnik wyposażony jest Ursus C-360?

Każdy ciągnik składa się z wielu elementów, jednak tym najważniejszym jest silnik. Tak jest oczywiście również w przypadku Ursusów C-360. Ten model ciągnika wyposażony jest w silnik 4-suwowy, wysokoprężny i chłodzony cieczą. Jego masa to ok. 320 kg, pojemność skokowa to 1960 cm, a stopień sprężania 17:1. Wyposażony jest w dwa dodatkowe cylindry. Moc znamionową 22,5 kW osiąga przy 2200 obrotach na minutę. Będąc wyposażonym w taki silnik, ciągnik nie spala dużych ilości paliwa podczas swojej pracy i to jego dodatkowa zaleta.

Skąd tak duża popularność Ursusów C-360?

Niezmienna popularność tego modelu ciągnika wynika głównie z jego funkcjonalności. Jest lekki i może wykonywać różne manewry podczas pracy. Posiada sześć biegów do jazdy w przód i dwa do jazdy w tył. Ze względu na dobrze wyważoną masę, ciągnik zapewnia duży komfort podczas pracy. Wszystko to wpływa na możliwość przeprowadzenia różnego rodzaju prac w sposób sprawy i wydajny. Na koniec wspomnieć jeszcze warto, że mimo tego, iż model ten nie jest już produkowany, to nie ma żadnego problemu z tym, aby zakupić do niego części. Są one dostępne m.in. w rolniczych sklepach internetowych, które zapewniają wysokiej jakości części zamienne do ciągników i innych maszyn.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Sprawdź także

Close
Back to top button
Close